Melonite toiteväärtus on suhteliselt madal, kuigi mõnevõrra kõrgem arbuusidest. Sisaldab 90% vett, 5-10% suhkruid, mineraalainetest enam fosforit ja kaltsiumit, vitamiinidest provitamiini A ja C-vitamiini. Vähe on orgaanilisi happeid. Foolhappe sisalduse tõttu on kasulik melonit süüa kehvveresuse korral. Energiat annab 100 g viljaliha 30...35 kcal

Kasulikuks peetakse meloni tarbimist ka bronhiidi, reumatismi ja podagra, samuti südame-ning neeruhaiguste puhul. Küps melon tundub käes raske; kahest ühesuurusest melonist on küpsem ja maitsvam see, mis raskem tundub. Täiesti küpse meloni koor on saanud liigile iseloomuliku lõppvärvuse; vilja sõrmenukkidega koputades peab kõla olema veidi õõnes, mitte aga tuhm. Meloni koor olgu ilma ühegi pehme kohata; ärakukkunud varrejäänuse jälg täiesti kuiv, kõik võimalikud koorekriimustused kinni kasvanud ja kuivad.Melonit ei maksa kunagi kaua hoida külmkapis, kus vilja maitse kiiresti halveneb; ka võib seal meloni tugev aroom teistele toiduainetele külge jääda. Küps melon säilib riknemata jahedas õhurikkas kohas 5...6 päeva, toatemperatuuril siiski ainult 1...2 päeva. Toidukilesse pakitud terve, poolik või viilutatud melon säilib külmakapis 2...3 päeva.

 

 

 

Melonipüree
al.8k

Pese, koori ja tükelda melon. Püreesta või paku näputoiduna. Esmasel tutvustamisel võiks melonit pisut aurutada või küpsetada, et muuta see lapse seedimisele vastuvõetavamaks.

Püreena ei säili melon hästi. Külmutamiseks sobivad pigem kuubikud. Vett või muud vedelikku püreele lisada ei ole tarvis.

Saadud püreed võib paksendada hautades riisi- või maisijahuga.

 

Meloni-banaani-virsikusalat
al.8k

0,5 tassi tükeldatud melonit
0,5 tassi tükeldatud banaani
1 tükeldatud kooreta virsik

Sega ja paku näputoiduna või püreesta ja serveeri koheselt. Soovi korral võid alates 11.elukuust lisada jogurtit.

 

Meloni-suvikõrvitsapüree
al.8k

1 suvikõrvits
0,5 melonit
2 dl vett

Pese, koori ja tükelda suvikõrvits ning melon. Pane kuuma vette ja keeda 10 minutit. Püreeri koos keeduleemega.

 

Meloni-jõhvikapüree 
al.8k

0,5 melonit
0,5 dl jõhvikaid
1 dl vett
siirupit

Pese ja koori melon, lõika tükkideks. Pane koos jõhvikatega kuuma vette ning keeda 5 minutit. Püreeri saumikseriga ja maitsesta siirupiga.

 

Meloni-mustikapuding 
al.8k

2,5 sl riisijahu
2 dl vett
1 dl melonitükke ja mustikaid

Sega omavahel jahu ja külm vesi. Kuumuta pidevalt segades ning lase 3-5 minutit keeda. Lisa melonitükid ja mustikad, keeda pehmeks. Püreeri mikseriga kohevaks pudingiks.

Melonipüree-baklazaaniga
al.8k

1 baklazaan
0,5 melonit
2 dl vett

Pese, koori ja tükelda baklazaan ning melon. Pane kuuma vette ja keeda 10 minutit. Püreeri koos keeduleemega.

 

This free website was made using Yola.

No HTML skills required. Build your website in minutes.

Go to www.yola.com and sign up today!

Make a free website with Yola