Toiduks tarvitatavas lihakas õisikus leidub rohkesti asendamatuid aminohappeid sisaldavat valku, samuti süsivesikuid ja vitamiine. Peakapsastega võrreldes sisaldab lillkapsa õisik oluliselt rohkem C-vitamiini (75mg%), samuti B-grupi ja PP-vitamiine. Ta on maitsev, kergesti seeduv ning temast on lihtne valmistada väga mitmesuguseid maitsvaid roogi. Väga sobiv on lillkapsas hoidiste tegemiseks ja sügavkülmutamiseks. Lillkapsas on suurepärane dieetköögivili ning sobib hästi laste ja haigete toidusedelisse. õrna rakustruktuuri ja vähese kestainete sisalduse tõttu on lillkapsa toitained kergesti omastatavad.

Lillkapsapüree
al.4k

½  lillkapsast
2 dl vett
1 tl õli

Pese lillkapsas ja eemalda rohelised lehekesed, eralda õisikuteks. Pane kuuma vette ning keeda väikesel tulel 10 minutit või kuni kapsas on pehme. Püreeri koos keeduleemega, lõpuks lisa õli.

Lillkapsapüree porgandiga
al.4k

½  lillkapsast
2 dl vett2
1 porgand
1 tl õli

Pese lillkapsas ja eemalda rohelised lehekesed, eralda õisikuteks. Koori porgand ja tükelda. Pane  porgand kuuma vette ning hauta väikesel tulel 10 minutit. Seejärel lisa lillkapsas ning hauta mõlemaid vel 15 minutit või kuni nad on pehmed. Püreeri koos keeduleemega, lõpuks lisa õli.

 

Lillkapsapüree kartuliga
al.4k

 

1 kartul
2 lillkapsaõisikut
1-2 dl vett
1 tl õli

Pese, koori ja tükelda kartul. Eralda lillkapsas väiksemateks õisikuteks. Pane kartul kuuma vette ning hauta 10 minutit. Eraldi potti pane lillkapsas ning hauta ca 15 minutit. Kui mõlemad on pehmed, siis püreesta lillkapsas ning kartul peenesta puulusikaga. Kui mõlemad on peenestatud, lisa nad ühte anumasse ning sega veelkord puulusikaga kõik korralikult läbi.                                                      PS! Kartulit ei ole mõtet saumikseriga püreestada kuna tärklise liigsuse tõttu muutub kartul venivaks liimi taoliseks massiks.

 

Lillkapsapüree suvikõrvitsaga
al.4k

 

1 suvikõrvits
3 lillkapsaõisikut
2 dl vett
1 tl õli

Pese,koori ja tükelda suvikõrvits. Pane köögiviljad kuuma vette ning hauta 15 minutit või kuni need on pehmed. Püreeri koos keeduleemega ja lisa õli.

 

Lillkapsa-baklazaani-kartulipüree
al.6k

1 kartul
2 lillkapsaõisikut                                                                                                                         ½  baklazaani
1-2 dl vett
1 tl õli

Pese, koori ja tükelda kartul ja baklazaan. Eralda lillkapsas väiksemateks õisikuteks. Pane baklazaan kuuma vette ja hauta 15 min, seejärel lisa lillkapsas kuuma vette ning hauta veel 10 minutit. Eraldi potti pane kartul ning hauta ca 15 minutit. Kui kõik on pehmed, siis püreesta lillkapsas ja baklazaan ning kartul peenesta puulusikaga. Kui kõik on püreestatud, lisa ühte anumasse ning sega veelkord puulusikaga kõik korralikult läbi.                                                                                                 PS! Kartulit ei ole mõtet saumikseriga püreestada kuna tärklise liigsuse tõttu muutub kartul venivaks liimi taoliseks massiks.

Lillkapsapüree-baklazaaniga
al.6k

0,5 baklazaani
3 lillkapsaõisikut
2 dl vett
1 tl õli

Pese,koori ja tükelda baklazaan. Pane köögiviljad kuuma vette ning hauta 15 minutit või kuni need on pehmed. Püreeri koos keeduleemega ja lisa õli.

 

Lillkapsapüree riisiga
al.6k


2-3 dl vett liha hautamiseks
2-3 lillkapsaõisikut
1 dl vett lillkapsa hautamiseks
50 g keedetud riisi
1 tl õli

Eralda lillkapsas väiksemateks õisikuteks ning keeda 10 minutit. Tõsta riis ja köögivili ühte anumasse, lisa köögivilja keetmisleent ning püreeri saumikseriga, lisa õli.Viimasena lisa hakitud tilli või peterselli!

 

 

Lillkapsa-sibula-kartulipüree
al.8k


1 kartul
2 lillkapsaõisikut
0,5 väikest sibulat
1-2 dl vett köögivilja keetmiseks
maitseks tilli
1 tl õli

Pese, koori ja tükelda kartul, pane kuuma vette ning keeda 5-7 minutit. Lisa lillkapsaõisikud, keeda veel 5-7 minutit. Küpseta tükeldatud sibul pannil kuldkollaseks. Tõsta köögivili koos keeduleemega ühte anumasse, püreeri saumikseriga. Lõpuks lisa õli ja maitsesta tilliga.

 

Lillkapsa-suvikõrvitsapüree
al.6k


0,5 suvikõrvitsat
2 lillkapsa- või brokkoliõisikut
1-2 dl vett köögivilja keetmiseks
1 tl õli

Pese, koori ja tükelda suvikõrvits, keeda koos lillkapsa- või brokkoliõisikutega 10-15 minutit. Tõsta köögivili koos keeduleemega ühte anumasse, püreeri saumikseriga, lisa õli.Viimasena lisa hakitud tilli või peterselli!

 

Lillkapsa-kartulipüree
al.6k


1 kartul
2 lillkapsaõisikut
1-2 dl vett köögivilja keetmiseks
1 tl õli

Pese, koori ja tükelda kartul, pane kuuma vette ning keeda 5-7 minutit. Lisa lillkapsas, keeda veel 5-7 minutit. Mõlemad köögivljad hauta eraldi pottides. Kui kõik on pehmed, siis püreesta lillkapsas ja kartul peenesta puulusikaga. Kui kõik on püreestatud, lisa ühte anumasse ning sega veelkord puulusikaga kõik korralikult läbi.                                                                                                                          PS! Kartulit ei ole mõtet saumikseriga püreestada kuna tärklise liigsuse tõttu muutub kartul venivaks liimi taoliseks massiks.

 

This free website was made using Yola.

No HTML skills required. Build your website in minutes.

Go to www.yola.com and sign up today!

Make a free website with Yola