Õisik on brokkoli enamikul sortidel tumerohelise värvusega, mõnedel sinaka või violetse varjundiga.Toiteväärtuselt on spargelkapsas lillkapsast väärtuslikum. Sisaldab rohkem valku ja süsivesikuid, rohkesti karotiini, samuti C-vitamiini ja B-grupi vitamiine. Spargelkapsas on suhteliselt madala energeetilise väärtusega ja hästi seeduv. Temas on leitud ka koostisosi, mis märkimisväärset pidavat omama seedetrakti vähki pidurdavat toimet. Mõnede andmete kohaselt on spargelkapsas tugeva antisklerootilise toimega, mistõttu teda soovitatakse rohkesti süüa eakatel inimestel. Kuna lillkapsas ja spargelkapsas on väga sarnased oma omadustelt, siis võid väga edukalt lillkapsa retseptide järgi valmistada toite spargelkapsast ja veidi kohendades ka vastupidi.  Parim on kasutada neid värskena, hoida külmikus salati riiulil kilesse mässituna, selleks et vili oma ära ei kuivaks. Sobib ka külmutada.

 

 

Brokkolipüree
al.6k

 

2 brokkolit
1-2 dl vett
1 tl õli

Vali välja ilusad rohelised brokkolid, pese ja eralda õisikuteks. Pane kuuma vette ning keeda 5 minutit või kuni need on pehmed. Püreeri koos keeduleemega, lõpuks lisa õli.

Brokkoli-lillkapsapüree tatraga
al.6k

illkapsast pool potti ja brokkolit ka pool potti ja natuke tatart hulka. Hautada pehmeks. 
Üldiselt sobib brokkoli porgandi ,kartuli,riisi ja paljude muude toiduainetega väga hästi.Ise peab järgi proovima

 

Suvikõrvitsa-brokkolipüree
al.6k

 

1 suvikõrvits
3 brokkoliõisikut
2 dl vett
1 tl õli

Pese, koori ja tükelda suvikõrvits. Pane köögiviljad kuuma vette ning keeda 15 minutit või kuni need on pehmed. Püreeri koos keeduleemega, lõpuks lisa õli.

 

Kartuli-brokkolipüree
al.6k

 

1 kartul
2 brokkoliõisikut
1-2 dl vett
1 tl õli

Pese, koori ja tükelda kartul. Eralda brokkoli väiksemateks õisikuteks. Pane tükeldatud kartulid vette ja keeda 5 minutit. Lisa brokkoli ning keeda veel 5 minutit. Püreeri koos keeduleemega, sega juurde õli. PS! Soovitav oleks kartul purustada puulusikaga kuna püreestamisel jääb ta mass väga veniv.

 

Brokkolipüree-baklazaaniga
al.6k

 

0,5 bakazaani
3 brokkoliõisikut
2 dl vett
1 tl õli

Pese, koori ja tükelda baklazaan. Pane köögiviljad kuuma vette ning keeda 15 minutit või kuni need on pehmed. Püreeri koos keeduleemega, lõpuks lisa õli.

Brokkolipüree riisi-vasikaliha-kõrvitsaga
al.8k

50 g vasikaliha
3 dl vett liha hautamiseks
1 dl kõrvitsatükke ja brokkoliõisikuid
1 dl vett köögivilja keetmiseks
0,5 dl tumedat keedetud riisi
1 tl õli

Tükelda liha ja hauta potis 25-30 minutit, kuni see on pehme. Pane kõrvitsatükid ja brokkoliõisikud kuuma vette, keeda 10-15 minutit. Tõsta liha, keedetud riis ja köögivili koos keeduleemega ühte anumasse ning püreeri saumikseriga. Sega hulka õli.

 

 

  

This free website was made using Yola.

No HTML skills required. Build your website in minutes.

Go to www.yola.com and sign up today!

Make a free website with Yola