Kalkunipüree
al.6k

150 g kalkuniliha
1 dl vett liha hautamiseks
tilli või peterselli

Tükelda kalkun ja hauta potis umbes 15 minutit, kuni see on pehme. Püreesta koos keeduleemega ning lisa maitserohelist. Kuna kogus on päris suur, siis ülejäänud püree pane jääresti ning külmuta. Kui kuubikud on külmunud, eemalda nad restilt ning pane õhukindlasse karpi/kotti. Kui soovid lapsele jälle kanapüreed anda, pane 1 õhtu enne kana külmkappi sulama. PS! Kuna tillis ja peterselli on palju C vitamiini, aitab see raual ( kalkuniliha) paremini organismi imenduda!

Kalkuni-virsikupüree
al.6k

50 g kalkuniliha
2-3 dl vett liha hautamiseks
1 virsik
1 tl õli
1 dl vett virsiku kuumutamiseks

Tükelda kalkun ja hauta potis umbes 20 minutit, kuni see on pehme. Vett pane täpselt nii palju et lihatükid oleks napilt kaetud. Pese, koori ja eemalda kivi virsikult, seejärel lõika pooleks. Lisa kalkuniga ühte potti ning kuumuta vees veel 5-8 minutit. Püreeri saumikseriga kõik ained, lisa vajadusel keedetud vett.

 

Kalkuni-kõrvitsapüree
al.6k

50 g kalkuniliha
3 dl vett liha hautamiseks
1 dl kõrvitsatükke
1 dl vett köögivilja keetmiseks

Tükelda liha ja hauta potis 20 minutit, kuni see on pehme. Vett pane täpselt nii palju et lihatükid oleks napilt kaetud. Pane kõrvitsatükid kuuma vette,kus asuvad ka lihatükid ning keeda 10 minutit. Kui mõlemad on valmis, siis püreesta kõik.

 

Kalkuni-porgandipüree
al.6k

50 g kalkuniliha
3 dl vett liha hautamiseks
1 suur porgand
1 dl vett köögivilja keetmiseks

Tükelda liha ja hauta potis 20 minutit, kuni see on pehme. Vett pane täpselt nii palju et lihatükid oleks napilt kaetud. Koori porgand ning tükelda. Lisa porgand kalkuniükkidega samasse potti ning keeda 10 minutit. Kui mõlemad on valmis, siis püreesta kõik.

 

Kalkunipüree ploomidega
al.6k

100 g kalkuniliha
1 dl vett liha hautamiseks
2 küpsenud ploomi
tilli või peterselli

Koorimiseks tõsta ploomid lühikeseks ajaks koos sõelaga keeva vette ning seejärel külma voolava vee kiiresti maha jahutada ning koorida. Eemalda ploomidelt kivid ning tükelda kalkun. Hauta mõlemaid potis umbes 15 minutit, kuni nad on pehme. Püreesta koos keeduleemega ning lisa maitserohelist.    PS! Kuna tillis ja peterselli on palju C vitamiini, aitab see raual ( kanaliha) paremini organismi imenduda!

 

Kalkuni-melonipüree
al.6k

50 g kalkuniliha
1 dl vett liha hautamiseks
½ melonit
1 tl õli

Tükelda liha ja hauta potis 20 minutit, kuni see on pehme. Pese, koori, eemalda pehme sisu ja tükelda melon, keeda pehmeks (selleks kulub 10-15 minutit). Kui mõlemad komponendid on pehmed, siis püreesta nad saumiksriga.

 

Õunamaitseline lihapüree
al.6k

 

50 g kalkuniliha
3 dl vett liha hautamiseks
1 kartul
1 dl vett kartuli keetmiseks
1 viil õuna
1 tl õli

Tükelda liha ja hauta potis 20 minutit, kuni see on pehme. Pese, koori ja tükelda õun, keeda poolpehmeks. Tõsta liha ja õun ühte anumasse, püreeri saumikseriga. Vajadusel lisa köögiviljaleent. Viimaks sega juurde õli.

Kalkuni-virsiku-riisipüree
al.6k

50 g kalkuniliha
2-3 dl vett liha hautamiseks
1 virsik
1 tl õli
1 dl vett virsiku kuumutamiseks
veidi keedetud tumedat riisi

Tükelda kalkun ja hauta potis umbes 20 minutit, kuni see on pehme. Pese ja koori virsik, kuumuta vees 5 minutit. Püreeri saumikseriga kõik ained, lisa keedetud vett. Lõpuks sega juurde õli.

 

Kalkuniliha-põldoa-tatrapüree
al.10k

50 g kalkuniliha
3 dl vett liha hautamiseks
1 spl keedetud põldube
1 dl keedetud tatart
1 tl õli

Tükelda liha ja hauta potis 20 minutit, kuni see on pehme. Keeda ka oad pehmeks. Värsked oad (koos kauntega) keevad umbes 30 minutit, kuivatatud oad 1 tund. Viimased on soovitav enne üheks ööks vette likku panna. Sega omavahel liha, keedetud tatar ja oad. Püreeri saumikseriga, vajadusel lisa keedetud vett. Viimaks sega juurde õli.

 

Kalkuni-kõrvitsa-brokkolipüree riisiga
al.8k

50 g kalkuniliha
3 dl vett liha hautamiseks
1 dl kõrvitsatükke ja brokkoliõisikuid
1 dl vett köögivilja keetmiseks
0,5 dl tumedat keedetud riisi
1 tl õli

Tükelda liha ja hauta potis 20 minutit, kuni see on pehme. Pane kõrvitsatükid ja brokkoliõisikud kuuma vette, keeda 10-15 minutit. Tõsta liha, keedetud riis ja köögivili koos keeduleemega ühte anumasse ning püreeri saumikseriga. Sega hulka õli.

 

Kalkuni-punapeedi-tatrapüree
al.8k

50 g sealiha
3 dl vett liha hautamiseks
0,5 punast peeti
4-5 dl vett peedi keetmiseks
1 dl keedetud tatart
1 tl õli

Tükelda liha ja hauta potis umbes 20 minutit. Keeda eraldi pehmeks peet (kulub 45-60 minutit) ja tatar. Pane liha, peet ja tatar ühte anumasse, püreeri saumikseriga ning vajadusel lisa keedetud vett. Viimaks sega hulka õli.

 

Kalkuniliha-lillkapsa-melonipüree
al.6k

50 g kalkuniliha
3 dl vett liha hautamiseks
1 dl melonitükke ja lillkapsaõisikuid
1 dl vett köögivilja keetmiseks
1 tl õli

Tükelda liha ja hauta potis 20 minutit, kuni see on pehme. Pane melonitükid ja lillkapsaõisikud kuuma vette, hauta 10-15 minutit. Tõsta liha ja köögivili koos keeduleemega ühte anumasse ning püreeri saumikseriga. Sega hulka õli.

 

Kalkunilihaga kaalikapirukas
al.1a (kogusest piisab tervele perekonnale)

½ vett
¾ pärmi
1 dl tatrahelbeid
1 dl tatrajahu ( saab teha ka helvestest, kui neid purustada eelnevalt köögikombainis)
2 dl tumedat jahu
7 dl heledat jahu
800g kaalikat
100g kalkuniliha

Murenda pär leigesse vette. Lisa tatrahelbed ja- jahu hästi segades. Seejärel lisa jahu ja sega taigen köögikombainiga, sest see jääb käte külge kinni. Lase taignal seista umbes pool tundi enne küpsetamist. Koori kaalikad ja lõika need õhukesteks viiludeks. Viiluta ka liha. Kuumuta elektriahi nii kuumaks kui võimalik ( ca 275 kraadini) Jaga taigen kaheks, vormi tükid ümmarguseks ja rulli kahe jahuse küpsetuspaberi vahel paksuks p laadiks. Pane üks tükk küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Lao keskele kihiti kaalikaviilud ja liha. Kui kõik ained on koos, tõsta peale teine taigna tükk. Keera põhja servad pealmise plaadi servade peale. Kasuta kinnitamiseks külma vett. Jäta natuke taignat varuks selle jaoks, kui täidis kipub välja nõrguma. Küpseta pirukat 15-30 minutit kuni pind on pisut pruunistunud. Valva hoolega, et ei läheks kõrbema. Määri päts võiga ja kata fooliumiga. Vähenda ahju temperatuuri 175 kraadini ja küpseta pirukat 1-1,5 tundi. Määri vahepeal võiga.

 

 

Kalkuniga tomati-porgandipüree
al.8k

 

2 tomatit
1 dl vett
1 tl õli
1 porgand
100g kalkuniliha
tilli või pterselli
½ sibulat

Tee tooretele tomatitele väikesed ristid noa otsaga mõlemale poole. Seejärel aja vesi keema ning kasta tomatit paariks minutiks keevasse vette ning siis kohe külma vette. Selle tulemusena tuleb tomatitel koor lahti-koori tomatid ning pane keevasse vette tagasi, koos tükeldatud porgandi, sibula ja lihaga- hauta neid tasasel tulel ca 20 minutit. Püreesta kõik ning lisa lõpus 1 tl õli. Viimasena lisa hakitud tilli või peterselli!

PS! Kuna tillis ja petersellis on palju C vitamiini, aitab see raual ( kalkuniliha) paremini organismi imenduda!

 

This free website was made using Yola.

No HTML skills required. Build your website in minutes.

Go to www.yola.com and sign up today!

Make a free website with Yola